Google over een gerucht significant Gmaillek:” Het bericht is volledig verkeerd.”

image

Er zijn de afgelopen dagen meldingen geweest dat Google een belangrijk veiligheidsprobleem had en dat Google al zijn gebruikers een noodwaarschuwing had gegeven. Het bedrijfsleven zelf is hier fel tegen. Deze beweringen, naar de mening van Google, zijn volledig onjuist, en Gmail functies zonder probleem.

De geruchten lijken het gevolg te zijn geweest van een misverstand van een hacking aanval die plaatsvond in een Amazone-omgeving die Google gebruikt in juni. Tal van records zijn beïnvloed, maar een recente upgrade van 8 augustus geeft aan dat alle gebruikers zijn ingelicht. Recente artikelen die een belangrijke waarschuwing voor incidenten hebben afgegeven, zijn verspreid. Google corrigeert dat nu en beweert dat het gebaseerd was op onjuist onderzoek.

Het grootste gevaar is nog steeds phishing.

Hoewel er geen nieuw significant gat, Google wijst erop dat hacken pogingen zijn een constante bedreiging. Meer dan 99,9 procent van alle hacking en trojan pogingen worden geblokkeerd door de bescherming van Gmail, maar de strijd is nog steeds aan. Bovendien benadrukt het bedrijf dat nauwkeurige rapportage over veiligheidskwesties moet worden gedaan om te voorkomen dat mensen te bezorgd raken.

_

Door de jaren heen is Google vaker gericht geweest. In 2023 werd een nieuw beveiligingsmechanisme ontdekt, dat bijna 1,8 miljard gebruikers gevoelig kon maken. Daarnaast heeft de FBI eerder dit jaar een waarschuwing gegeven over een golf van AI-gecontroleerde hackpogingen die zelfs Gmail-gebruikers waren gericht. Google verzoekt daarom om vermoedelijke registratieberichten serieus te nemen en niet alleen op basis van locatiegegevens omdat VPN’s vaak worden gebruikt door aanvallers.

Plaats een reactie