Google Chrome gaat je e-mails in Gmail lezen voor slimmere autofill

Chrome kan voortaan gegevens uit Gmail gebruiken om onlineformulieren automatisch in te vullen. De functie gebruikt Gemini om bijvoorbeeld boekingsnummers en trackinggegevens op te zoeken, maar is voorlopig alleen beschikbaar in de VS.

Eerder dit jaar testte Google al een slimmere autofill voor Chrome, genaamd Find and Fill with Gemini. Zoals de naam al doet vermoeden, gebruikt de functie Gemini om gegevens op te zoeken die je nodig hebt bij het invullen van onlineformulieren. Het gaat bijvoorbeeld om bestel- en trackingnummers of gegevens over een geboekte vlucht. Je hoeft daarvoor dus niet meer zelf je inbox te doorzoeken.

Na die eerdere testfase rolt Google de functie . Ze werkt door relevante gegevens uit Gmail te halen via Gemini’s Personal Intelligence-functie. Die kan informatie uit je Google-apps gebruiken om suggesties op maat te geven. Dat betekent overigens niet dat Chrome standaard toegang krijgt tot al je gegevens: Personal Intelligence is opt-in en staat standaard uitgeschakeld.

Ook de uitgebreide autofill is afhankelijk van die instellingen. Als je Personal Intelligence hebt ingeschakeld en de functie in Chrome activeert, kan de browser relevante informatie uit Gmail voorstellen wanneer je een formulier invult. De gegevens verschijnen in een dropdownmenu, waarna je zelf kiest welke suggestie je gebruikt. Volgens Google blijven gevoelige gegevens versleuteld en bepaal je zelf of je de uitgebreide autofill inschakelt. Je kan de functie ook weer uitschakelen via de instellingen van Chrome.

In de eerste versie haalt de functie gegevens uit Gmail. Mogelijk breidt Google de mogelijkheden later uit naar afbeeldingen uit Google Foto’s of andere Workspace-apps.

Voor Android, iOS en desktops

Europese gebruikers moeten, zoals wel vaker bij nieuwe AI-functies van Google, voorlopig nog even wachten. De uitgebreide autofill rolt eerst uit in de VS, voor gebruikers van Chrome op desktops, Android en iOS die dus Personal Intelligence hebben ingeschakeld. Of en wanneer Europa aan de beurt komt, is nog niet bekend.

Dat heeft ermee te maken dat Personal Intelligence momenteel niet beschikbaar is in de Europese Economische Ruimte (EER). Google sluit die regio voorlopig uit van de bèta. Daardoor kunnen Belgische en Nederlandse gebruikers de nieuwe autofillfunctie momenteel niet gebruiken.

Bij zulke functies kan het zomaar enkele maanden duren voordat Google ze ook in Europa uitbrengt. Als dat gebeurt, hangt de beschikbaarheid vaak bovendien af van de geldende privacyregels.

Plaats een reactie